facebook

SURFING

                       surfing.jpg

 

 

 


Mauritius i okolice naszej Villi to według www.windguru.cz/pl i www.windfinder.com, najbardziej znanych serwisów pogodowych dla kiteserferów,  jedno z najlepszych miejsc na świecie do uprawiania tego sportu.
img_4f8c1a60a4d63.jpg 

 

Ukształtowanie linii brzegowej półwyspu Le Morne powoduje, że na pobliskich spotach prawie zawsze zastajemy wiatry do lądu bez trudu unikając „offshorów”. 

Dodatkowym komfortem jest otaczająca go od wschodu pond 300 metrowa laguna, w której woda sięga do pasa.
 

 


Fotolia_1797366_S.jpg

 

 

 


 

Na naszym wybrzeżu znajdziecie doskonałe miejsca zarówno dla początkujących jak i dla wytrawnych kiteserferów.

Poza rozległą laguną na rozgrzewkę czeka na Was Little Reef oraz Manawa, miejsce gdzie fale sięgają do 4-5 metrów wysokości i 80-100 metrów szerokości.


 

surfing 2.jpg

 
Jednak największym wyzwaniem jest niezwykły One Eye z 9 metrową, dynamiczna i szybka falą. To jeden z najlepszych spotów na świecie gwarantujący ekstremalne przeżycia na grzbiecie fali z down windem.

Należy jednak pamiętać, że na One Eye nie można liczyć na rescue boat. Wszystkie te miejsca łączą dwie ważne cechy: ciepła woda oraz stały kierunek wiatru. Dla najlepszych wiatrów polecamy przyjazd w okresie od maja do grudnia.

 

GP0100096.jpg 


Usytuowanie naszej Villi zapewnia dotarcie do spotów w ciągu 10 min. Nasi goście na specjalne życzenie mają do dyspozycji pick up’a, opiekę miejscowego rezydenta i kamerę Go Pro do utrwalania swoich dokonań.

 

kite.jpg

 
Na miłośników surfingu czeka doskonały spot Ilot Sancho idealny do pływania na fali. Od Villi dzieli go zaledwie 20 minut drogi. 

CompetSept2012_004.jpg

 
Nasi goście nie muszą się obawiać zmiany kierunku wiatru na spotach w pobliżu półwyspu Le Morne, ponieważ w odległości zaledwie 15 minut znajduje się spot Bel Ombre, a w odległości 40 minut na północ Flic en Flac. Takie położenie jest gwarancją, że na którymś z nich wiatr na pewno będzie idealny.
CompetSept2012_001.jpg

 

CompetSept2012_005.jpg


 
                                                                                                                                                                                                                      


Przy współpracy z lokalnymi i sprawdzonymi firmami możemy zorganizować dla Państwa instruktora wraz z wypożyczeniem sprzętu.