facebook

NURKOWANIE

Fotolia_52757712_S.jpg

    Mauritius to wymarzone miejsce dla miłośników nurkowania. W podwodnym świecie można się tu rozkoszować przebogatym światem raf koralowych, niezwykłych formacji skalnych, wraków, podwodnych kraterów, wulkanów i jaskiń, a wszystko to w przejrzystych i tropikalnych wodach.

Warto zacząć od rejonu Belle Mare o ciekawym ukształtowaniu dna, które zaraz za rafą szybko opada do dużej głębokości. Nie trudno spotkac tu całe ławice młodych barakud, Wahoo, Kingfish, a w szczególności metrowe tuńczyki polujące tuż przy samej rafie. Prawie zawsze spotkamy tu szarego rekina rafowego albo białopłetwego.

 

 
shutterstock_89122759.jpg

 
Spot Le Morne to jedno z najbardziej ekscytujących, a zarazem ryzykownych miejsc do nurkowania w prądzie oceanicznym. To podwodne urwisko to nielada gratka dla najbardziej wytrawnych miłośników nurkowania.


 

 

 

 

 

 

Fotolia_58497278_S.jpgŻółwie są bardzo charakterystycznym gatunkiem dla Mauritiusa. Można je spotkać zarówno na lądzie jak i podczas nurkowania. 
 

dolphin diving.jpg

 

Niezwykłym ale i nie rzadkim doświadczeniem jest spotkanie delfinów. Polecamy specjalnie zorganizowane wyprawy nurkowe o wschodzie słońca, podczas których spotkanie z tymi wyjątkowymi ssakami jest gwarantowane.

 wreck diving.jpg

Okolice Grand Bay oferują  kilka nurkowań na wrakach. Jest ich tu 6, zatopionych specjalnie dla stworzenia sztucznej rafy i ściągnięcia ryb poszukujących schronienia w ich wnętrzach.

Miłośnicy wreck divingu nie mogą pominąć Blu Bay, gdzie znajduje się wrak żaglowca Syrius zatopionego w 1810 roku w czasie anglo-francuskiej bitwy morskiej 
Fotolia_2349036_S.jpg

 

  


Charakterystyczny dla wreck divingu na Mauritiusie jest bardzo dobry dostęp światła, dzięki czemu widoczność podczas nurkowania jest idealna, a wrażenia niezapomniane.     

   diving.jpg

 

 

 


Prawie o każdej porze roku w wodach okalających wyspę można podziwiać całe ławice młodych snaperów, mako i biało-czarnych, pasiastych sumików.

Nie trudno też o szkaradnice, małe skorpeny, skrzydlice i mniejsze Firefish. Pod skałami można zaś znaleźć przynajmniej 3 rodzaje muren dorastających do 1,5 metra długości.reef diving.jpg

  

 Pole Anemonów to wyjątkowe miejsce oferujące nurkom niespotykany na żadnej z innych wysp Oceanu Indyjskiego krajobraz składający się ze skupiska kilkuset anemonów powoli falujących setkami białych czułków wyłapujących plankton.

Jest ich tak dużo, ze nie w każdym można zobaczyć czarno-żółte błazenki.


 

Fotolia_49656996_S.jpg 

 

Szczególnie wart odwiedzenia jest Colorado Canion, którego średnia głębokość waha się w okolicy 33 metrów. Jest to malownicze pęknięcie dna morskiego z pionowymi ścianami bogato porośniętymi koralem o długości 400 metrów.

Poza niezliczonymi Kingfish, tuńczykami, rybami papuzimi można tu często spotkać pojedyncze rekiny czarnopłetwe, a nawet młoty.


                                                                                                                                                                                                                          


Przy współpracy z lokalnymi i sprawdzonymi firmami możemy zorganizować dla Państwa nurkowanie według Państwa potrzeb.