facebook

Zwiedzanie

 
                                                              mru20

 


Port Luis stolica Mauritiusa

To główny port wyspy usytyowany nad Oceanem Indyjskim i największe miasto kraju. Port Louis był założony w 1735 przez Francuzów. Obecnie większość mieszkańców to potomkowie robotników, którzy imigrowali z Indii  w XIX wieku. Nad miastem dominuje cytadela. Istnieje też instytut do badań flory i fauny wyspy. Zabytkowy kompleks budynków Aapravasi Ghat znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Jesto to również główne centrum zakupów oraz targów, gdzie można nabyć charakterystyczne dla Mauritiusa zioła, owoce i warzywa. Nie brakuje tu miejsc do wypoczynku takich jak restauracje i kawiarenki, w których można delektować się lokalną, egzotyczną kuchnią oraz wyjątkową kawą.


 

 

 


                                                                               E18F8320.jpg

                                                          

                                                             

Ogrody Botaniczne im. Seewoosagur RamgoolamOgrody Botaniczne im. Seewoosagur Ramgoolam (pierwszego premiera niepodległego Mauritiusa), położone są w pobliżu miasta Pamplemousses. Ich największą atrakcją są gigantyczne lilie wodne. Powierzchnia tego niezwykłego miejsca to 37 ha i nie bez powodu jest jednym z najliczniej odwiedzanych miejsc na wyspie, oazą odpoczynku, spokoju i relaksu. Wstęp na teren ogrodu jest bezpłatny, można wynająć przewodnika i do woli oddawać podziwianiu przepięknych roślin, drzew i zwierząt zamieszkujących ogród. Ciekawostką jest tutejszy zamek Mon Plaisir, gdzie witane są ważne wizyty państwowe. Obok zamku prowadzi długa aleja drzew. Każde z drzew zostało posadzone przez któregoś z polityków, który odwiedził wyspę.

 

                                                            IMG_0393.jpg

 

Farma krokodyli La VanilleJednym z najczęściej odwiedzanych miejsc wyspy jest znana farma krokodyli La Vanille, znajdująca się na południu Mauritiusa. Hoduje się tu kilkaset krokodyli od noworodków aż po ich pradziadków. Można sobie wynająć doświadczonego przewodnika i z bezpiecznej odległości obserwować na przykład karmienie krokodyli, ponadto dowiedzieć się wiele ciekawostek z życia tych gadów. Paradoksem jest restauracja, gdzie można sobie zamówić danie właśnie z mięsa tych przepięknych stworzeń i sklep, w którym można kupić porftel lub torebkę ze skóry krokodyla. Oprócz krokodyli hoduje się tu również duże żółwie, żaby, duże włochate pająki i inne egzotyczne owady.

 

 

 

 

 

     Inne polecane miejsca

  • Black River Gorges
  • Wodospady Aleksandra
  • Wodospady Rochester
  • Wodospady Tamarin 
  • Wodospad Chamarel
  • Ziemia Siedmiu Kolorów - Chamarel
  • Casela Nature and Leisure Park
  • Fabryki herbaty i cukrownie
  • Świątynie Hinduskie, miejsca kultu